Очима болю і вустами гніву
Пекельні цифри та слова
У серці б’ють, неначе молот,
Немов прокляття ожива,
Рік 33-й… Голод… Голод…!
«Дні скорботи і пам’яті приходять на Україну зраненою чайкою. Тужить вона за своїми стражденними дітьми – за мільйонами безвинних жертв голодомору, штучно влаштованого в благословенному родючому краї сталінським режимом». – такими словами розпочалася година пам’яті «Очима болю і вустами гніву» в Семенівській центральній районній бібліотеці для учнів 8 класу НВК №1 класний керівник Чорнобай Л.М.
На столі чорна хлібина, 5 пшеничних колосків, чорна стрічка, запалена свічка. До уваги користувачів організована книжкова виставка «Врятована пам'ять: голодомор 1932-1933 років». Діти принишкли, на комп’ютері демонструються слайди про трагічні сторінки 33-го року. Учні Пасько А., Прохоренко А., Сандул А. читають вірші.
Щороку Україна у четверту суботу листопада сумує та вшановує пам'ять тих хто загинув під час голодомору. Статистика свідчить, що понад десять мільйонів людей забрала з життя голодна смерть. На Полтавщині ця цифра сягає близько півтора мільйона чоловік. Доля ж села в 30-і роки минулого століття навіки залишилась болючою раною для України і нашого краю. Так горе не обійшло стороною і наш семенівський край.
Далекий 33-й рік
Б’є невгамовним болем в груди,
Свіча запалена горить
Ми мусим пам’ятати люди!
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.
Нехай у кожному місті і селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом, уклінно припаде до їх могил, поставить свічку. Нехай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла.
Правда про голодомор страшна… Україна вимирала, але наперекір всьому вижила.
Бібліотекар Семенівської ЦРБ Мартус О.О.