Бібліотеки - перші хаби проєкту «Дія. Цифрова освіта»
Сьогодні бібліотеки стоять у центрі інновацій, стають центрами соціальних комунікацій всіх верств населення. Бібліотеки перетворюються на центри спілкування, взаємодії та інтересів – хаби. Дітям і дорослим сьогодні не обійтися без комп’ютерної техніки, тому перед бібліотеками стоїть завдання розширити формат послуг . Для хабів повинна створюватись певна атмосфера свободи, вибору, відчуття комфорту . Але все це буде створюватись все одно навколо книг, адже паперова інформація більш чиста, зрозуміла і більш лягає в підсвідомість.
Міністерство цифрової трансформації підписало меморандум про співпрацю з Українською бібліотечною асоціацією щодо реалізації проєкту цифрової освіти. Бібліотеки стануть першими офлайн-хабами проєкту “Дія. Цифрова освіта”. У комп’ютеризованих бібліотеках українці зможуть безкоштовно пройти навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.
Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фонд Східна Європа та Фондом Innovabridge.
Мережа хабів буде збільшуватися. Міністерство цифрової трансформації України продовжує створювати мережу хабів цифрової освіти. Просто користуватися смартфоном чи ноутбуком і мати доступ до інтернету – ще не означає володіти цифровою грамотністю. Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі та навчанні, в професійному та особистісному розвитку – ось що таке цифрова грамотність.
Основна мета Програми Міністерства – протягом найближчих трьох років навчити цифровій грамотності 6 мільйонів українців.
Створення хабів навчання цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту Дія. Цифрова освіта та пройти навчання.
Бібліотечні хаби запрацюють у сільських філіях, а бібліотечні працівники допоможуть опанувати цифрову грамотність для всіх охочих.Коли до сільських бібліотек передають комп'ютери, є надія, що ці бібліотеки не закриють, а люди знатимуть, куди прийти та як скористатися інтернетом, зокрема, повчитися на Дія. Цифрова освіта. Не в кожного в селі є смартфон. Іноді бібліотека — це єдине місце, де є інтернет і комп'ютер. Тому у партнерстві з платформою ми спільно прагнемо до відкритості та чесності, маємо на меті надати можливість безкоштовно здобути знання з цифрової грамотності. Адже, наша спільна мета: навчити цифровим навичкам.
Платформа «Дія. Цифрова» освіта пропонує онлайн-курси, що проходять в форматі освітніх серіалів. Вони складаються з 7–11 серій, тривалістю до 10 хвилин. Замість рівнів – сезони, а замість уроків – освітні серії за участю експертів. В процесі спілкування вони допомагають засвоїти знання та навички орієнтування в цифровому просторі. На платформі вже понад 20 освітніх серіалів для різних вікових категорій. Згодом на платформі з’являться прогресивні курси для різних спеціалізацій, lifestyle-курси та курси нових цифрових професій.
Тест на загальну цифрову грамотність допоможе визначити можливі прогалини у знаннях. Після завершення тесту ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваші знання та навички
Усі охочі можуть проходити навчання на платформі в Інтернет центрі та Пункті вільного доступу до Інтернет наших бібліотек.
|