Головна » 2016 » Лютий » 12 » Нові надходження літератури до Семенівської ЦРБ І кв. 2016р. вип.4
14:06
Нові надходження літератури до Семенівської ЦРБ І кв. 2016р. вип.4
 
83.3УКР6      
Ж 87

Жулинський, Микола. Слово на сторожі нації: літературно-критичні твори/Микола Жулинський. - К.: «Український письменник».- К.: Укр. Письменник,2015.-1016с.

 
Ім’я Миколи Жулинського ‑ це вже певний рівень, запорука того, що книга буде цікавою та інформативною і знайде свого читача. Микола Григорович відомий літературознавець, вчений-дослідник, від гострого погляду якого не висковзне жодна деталь, жоден важливий аспект. Його стилістика фахово вишліфована й інтелектуально розлога.
 
Книга «Слово на сторожі нації» ‑ це добірка влучних літературно-критичних робіт, есеїв та мемуарів, присвячених всім тим, хто свого часу доклав зусиль до українського націєтворення, хто стояв на сторожі слова і словом завойовував нові вершини й відстоював своє майбутнє і майбутнє своєї країни.


83.3(4УКР)6 
Ш 37
Шевченківська енциклопедія: в 6т.-Т.5: Пе-С/НАН України,Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка; редкол.: М.Г. Жулинський(гол.) та ін.- К,2015.-1040с:[904] іл.+кольор. вклейка

Викладено основні відомості про життя, творчість і особистість Тараса Шевченка, його епохута оточення,місце в національній та світовій культурі, підсумовано понад півторасторічній досвід вивчення всіх аспектів шевченкіани в українськомк та зарубіжному шевченкознавстві. П’ятий том містить 1046 статтей.
 
 
83.3(4УКР)6 
Ш 37
Шевченківська енциклопедія: в 6т.-Т.6: Т-Я/НАН України,Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка; редкол.: М.Г. Жулинський(гол.) та ін.- К., 2015.-1120с:[802] іл.+кольор. Вклейка
Шостий том містить 1120 статтей.

 
 
 
 
84(4УКР)
Л84
Лукасевич А.І. Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі.-К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2015.-128с.:іл.

 
 Ілюстроване дитяче видання, присвячене захисникам української землі – активним учасникам АТО. Головні герої – славні сини своєї країни, міцні та незламні патріоти з жовто-блакитною бронею, які є своєрідним непереможним щитом українського народу.
 
Молодше покоління має знати і бути вдячним цим захисникам за те, що береже мене і маму.
 
 
 
84(4УКР)6-44
Т 19
 Тарасюк, Галина. Зоре моя вечірня, або Пророк і Марія [Текст] : роман-версія / Галина Тарасюк. - Київ : Дніпро, 2015. - 421, [2] с.
Роман-версія «Зоре моя вечірня, або Пророк і Марія» – роздуми про літературні долі Тараса Шевченка і його «хрещеної доні» Марка Вовчка, про їхню дружбу та творчість. Автор знайомить читача з маловідомими чи й зовсім невідомими широкому загалу фактами з біографії поета і письменниці та запрошує разом побувати в їх літературних майстернях, де народжувалися геніальні твори.

 
84.4УКР6
О-54
Олійник Б.І. Крик: Поезії / Б.І.Олійник; Передм. М.В. Шевченка. – К. : Укр. письменник, 2015. – 380 с.
 
До нової книги «Крик» видатного поета, академіка, Героя України Бориса Олійника ввійшли твори, написані переважно останніми роками, а також поеми, що стали знаковими для самого автора та всієї вітчизняної літератури.
Поет,громадянин, політик,Борис Олійник розуміє все те, що діється в Україні. Поезії його глибоко філософські й справді звучать як крик людини, котра все бачить, все знає, все передчуває і щосили намагається зупинить руїну на рідній землі.
 
 
 
85(4УКР)я2+83.8
М 90
Мунін Г.Б. Енциклопедія мистецтва. Дитячий довідник.-К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку»,2015.-116с.:іл.

 Кольорове ілюстроване видання призначене для дітей віком до 12 років. Книга висвітлює історію українського мистецтва, всіх його галузей різних часів та епох.
Довідник містить відомості про творчі спілки, пам’ятки архітектури, художні музеї, театральні і мистецькі колективи України. Включено близько 80 статей – коротких творчих біографій українських митців, а також діячів культури інших народів, життя та діяльність яких пов’язана з Україною.
 
 
85.12(4УКР)
С 19
Сапура, Олена Василівна. Народні художні промисли України [Текст] = Ukrainian folk arts and crafts / [Сапура О. В. ; редкол.: Мунін Г. Б. та ін.]. - Київ : Агентство по розповсюдженню друку, 2015. - 253, [2] с. : кольор. іл. - Текст парал. укр., англ.

 Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900-1961) є тією глибоко національною особистістю,яка символізує Україну, її культуру самобутню мистецьку душу, уособлює найвищі якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами,які зібрав та упорядкував М. Кагарлицький.
Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких як: вироби з розписом і різьбленням по дереву, розписні підноси, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної і технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Це невід'ємна складова української культури, з якої виникли різноманітні напрями і види народних промислів.


85.14я6
К 29
Катерина Білокур: Книга-альбом/ Н.Л. Розсошинська.-К.: Мистецтво, 2015.-
152с.:іл.-Укр.,вступна стаття англ.

 
Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900-1961) є тією глибоко національною особистістю,яка символізує Україну, її культуру самобутню мистецьку душу, уособлює найвищі якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами,які зібрав та упорядкував М. Кагарлицький.
Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

 
85.14я6
К82 
Крізь віки. Київ в образотворчому мистецтві/Упоряд. Н. Белічко.-К.: Мистецтво,2015.-288с.:іл.

 Древній Київ з X століття - столиця могутньої східноєвропейської держави Київська Русь. З тих часів одне з найкрасивіших міст на берегах сивочолого Дніпра славиться своїми неповторними храмовими спорудами, монастирськими комплексами, старовинними громадськими будівлями, ландшафтними парками, садами, скверами. В буремних багатовікових подіях історії, що випали на долю міста, Київ змінював своє обличчя, зберігаючи крізь століття пам'ять про багатобарвну минувшину у видатних творах мистецтва - архітектурі, скульптурі, живописі, графіці. Неповторна краса Києва надихала як вітчизняних, так і зарубіжних митців на створення унікальних творів образотворчого мистецтва, в яких зафіксовано довершені архітектурні та природні ансамблі міста від XII ст. до сучасності. Ілюстративний ряд видання дає змогу не лише ознайомитися з історією столиці незалежної України, а й простежити розвиток українського мистецтва.
 
 
Розраховано на істориків, архітекторів, мистецтвознавців і широке коло читачів.
 
 

четвер, 11 лютого 2016 р.

Нові надходження Ікв.2016

 
37.2  
Л 84

 Лукашенко,Тетяна. Українські обереги своїми руками [Текст]/ Тетяна Лукашенко. –Х. : Віват, 2015.-224с.
 
Наші прадіди-слов'яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. Із плином часу нічого не змінилося - ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін.
       Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця?  Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких?  Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу?  Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане вашим власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку.    
 
63.3(4УКР)
Д 69

 
Дорошенко, О. Василь Стус [Текст]/О.Дорошенко.-Х.:»Антологія», 2015.-128с.
 
Трагічна доля судилася Василю Стусу (1938-1985) — талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років.
Він був людиною, не здатною на компроміси, яка завжди йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям, людиною, яка з гідністю казала про себе: «…Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину».

 
 
63.3(4УКР)
Г 75
  Градова,Анна. Гетьмани України. Історія про славу, мудрість  і відвагу [Текст]/Анна Градова.-Х.: «Віват», 2015.-352с.-(Загадки минулого).
У книзі зібрані біографії керманичів України — гетьманів, чия посада протягом кількох століть була уособленням непереможного прагнення нашого народу до волі й державної самостійності, а їхній життєвий шлях — славетними і водночас трагічними сторінками української історії. Тож читаймо про славу і зраду, мудрість і підлість, відвагу і слабкість та крізь призму століть вдивляймося в сьогодення.
Для найширшого кола читачів.
 
 
63.5
Л 13
    Лаврик,Оксана. 1000 цікавих фактів про Україну [Текст]/Оксана Лаврик.-Х.: «Віват», 2015.-256с.

 
 У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони - усе це та ще багато іншого пропонується увазі допитливого та небайдужого читача. Видання стане в нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.

 
84.4УКР6      
А66     
Андрухович, Софія.  Фелікс Австрія [Текст]/ Софія Андрухович.-Львів: В-тво Старого Лева, 2015.-288с.
«Фелікс Австрія» — це роман про стосунки жінок і країн, націй і мов, про узалежнення і свободу вибору, про побут і смак, відданість і жертовність. Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, — долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.


84.4УКР6
В 67
Волков,Олексій. Мертві квіти [Текст]/ Олексій Волков.-К.: Нора-Друк, 2013.-320с.

 
Герою роману «Мертві квіти» випадок дарує книгу пророцтв. Що це – шалена удача? Адже тепер неприємності не підстережуть зненацька. Чи навпаки – важкий хрест? Адже наприкінці низки майбутніх подій втрата коханої жінки, а потім і власна загибель… Чи зможе той, хто майстерно комбінує на шаховій дошці, прорахувати ходи наперед у реальному житті, де проти тебе сідає грати всемогутня та безжальна доля, а ціна однієї помилки – матова ситуація, з якої вже не вийти…
  
 
84.4УКР6
В 67
Воля, Олесь. Завірюха [Текст]/ Олесь Воля.-К.: Веселка, 2013.-192с.


 
Через долю однієї родини змальована трагедія всього українського селянства в 32 – 33 роках минулого століття. Олесь Воля зосереджує увагу на головному: правді життя, розкритті внутрішнього світу своїх героїв, які за щонайнещадніших обставин зберігають гідність, совість, милосердя. 
 
84.4УКР6
Д 33
Дереш,Любко. Остання любов Асури Махараджа [Текст]:роман/ Любко Дереш.-К.: Нора-Друк, 2013.-226с.- Читацький клуб

 
Остання любов Асури Махараджа" — алегорична історія про демона, який вирішив покинути розкіш нижніх світів заради любові до сліпої дівчини з України, що мешкає в самому серці Нью-Йорка. Протистояння напівбогів і демонів, демонстрації на Уолл-стріт і харизматичні проповідники, метафізичні запитання і смачні історії з лівообертальних світів (толерантна назва пекельних планет) — все це у новому романі Любка Дереша про любов, від якої тане серце. 
84.4УКР6  
К 42
   Кононенко,Євгенія. Кат [Текст]: новели/ Євгенія Кононенко.- Львів: В-цтво Анетти Антоненко, 2014.- 124с.
 У новій книзі Євгенії Кононенко об’єднано новели й мініатюри, так чи інак дотичні до теми творчості й книжок. Це не спогади, а специфічний досвід письменниці, яка знає таємниці, як зачинаються, народжуються і живуть власним життям тексти. Як до цього ставляться ті, хто поряд, і ті, хто далеко. Чи справді літературний текст може вбити? І чи може він урятувати? І чи може спасти?
 
  
 
84.4УКР6
Р 64
Роздобудько,Ірен Гудзик-2: Десять років по тому [Текст]: роман.-К.:Нора-Друк,2015.-320с.

 
В цій книжці - продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик».
Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...


 
 
 
 
 
84.4УКР6
Р90
Рутківський,Володимир. Сині води [Текст]: історичний роман: для сер.та ст. шк. віку/Володимир Рутківський.-Тернопіль: Навчальна книга – Богдан,2015.-440с.-(Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія третя. Література ХХстоліття).

 
Рік 1361. Волею долі волинський князь Дмитро Боброк опиняється в епіцентрі подій, що зрештою призводять до битви на Синіх Водах – однієї з найбільших битв в історії давньої України. Вистояти у небезпечній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героями роману читач не лише зазнає безлічі захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського від стріли найманого вбивці, познайомиться з ханом Мамаєм і побуває у стародавньому Києві. А головне – переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.
 
Книга 2: СТРІЛИ ВПРИТУЛ
 
Літо 1362 року... Вигорілий український степ завмер у передчутті неминучої битви. Сюди, пильно стежачи за кожним рухом супротивника, повільно сходяться два війська: українсько-литовське під орудою великого князя Ольгерда і татарське, на чолі з братами Хаджибеєм, Котлабугою і Димитром-Солтаном. Зустрілися вони над річкою Сині Води. Разом із героями роману – трьома відчайдухами, що жили в далекому ХIV столітті,  читач стане свідком і учасником тих драматичних подій, які змінили хід історії."
 
 

середа, 10 лютого 2016 р.

Нові надходження лютий 2016р.

 
Увага! Читайте новинки!
Анотований бібліографічний список літератури
39.6      
К 55   Кокотюха, А. Іван Кожедуб/ А. Кокотюха; пер з рос В. Немашкало.-Х.: ПЕТ, 2015.-128с.


Іван Микитович Кожедуб - військовий льотчик, визнаний кращим асом авіації союзників у Другій світовій війні. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 повітряних боїв, 62 збитих літаки противника. Як найрезультативніший льотчик-винищувач був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Після війни Кожедуб - командир авіадивізії (разом з якою брав участь у війні в Кореї), маршал авіації, займав відповідальні посади в ВВС. Ім'я цього видатного льотчика-винищувача увійшло в історію світової авіації.
39.6    
Ш 37 Шевчук С. Сергій Корольов/ С. Шевчук; пер.з рос. Н. Сидорової.- Х.: ПЕТ, 2015.-128с.

 

Сергій Корольов - один із видатних вчених ХХ століття, який поправу вважається батьком космонавтики. Перший штучний супутник землі, запуски автоматичних міжнародних міжпланетних станцій на Місяць, створення кораблів "Восток" і "Восход", політ першої людини в космос - ось далеко не повний перелік задуманого і здійсненого генеральним конструктором, великим вченим, людиною, яка стала відомою у всьому світі тільки після смерті.

 

 
 
54.101+54.57(4УКР)     
З-45  
   Згурська М. Микола Амосов / М. Згурська; пер. з рос. Л. Кіцила. - Х.:ПЕТ, 2015. - 128с.
 
Микола Амосов - хірург, який врятував тисячі життів; новатор. який відкрив нові шляхи в хірургії легенів та серця, створив нову науку - біокібернетику; оригінальний мислитель; пропагандист здорового способу життя.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
63.3(4УКР)  
Д 85     Духопельников В. Володимир Великий/ В. Духопельников.-Х.: ПЕТ, 2015.-128с.


 Ніхто з перших київських князів не залишив про себе таку пам`ять, як Володимир Великий. Про нього і час його правління на Русі, коли держава досягла вершини своєї могутності, народ створював билини, оповіді та пісні. Він хрестив Русь і таким чином встановив спадкоємний зв`язок з Візантією. яка була на той час центром європейської культури та освіти. Книга розрахована на широке коло читачів.
63.3(4УКР)я43
У 45 
 Україна – європейська країна [Текст] = Ukraine is European country / Нац. музей історії України ; [уклад. С. Чайковський]. – Київ : Балтія-Друк, 2015. – 119, [4] с. : іл. – Укр., англ.
 

 Нове науково-популярне видання, створене спільно з Національним музеєм історії України, представляє нашу державу як частину європейського простору. Спираючись на унікальні музейні збірки і архівні документи, автори – наукові співробітники Музею – визначають історичні корені української держави, які у глибину століть, і розглядають минуле України, як і сьогодення, в загальноєвропейському контексті. З проголошенням України як суверенної демократичної держави та враховуючи події останнього часу свідомість українських громадян вимагає правильного, науково обгрунтованого і ідеологічно неупередженого відображення історичних подій і визначення українського народу у всесвітній, зокрема, в європейській цивілізації. Саме на це і спрямована нове ілюстроване видання.
У виданні використані факсимільні копії рідкісних історичних документів із колекції Національного музею історії України. 

63.3(4УКР) 43      
У 45   Українське козацтво: науково-популярне видання/ Уклад. Б. Черкас. - К.: Балтія-Друк,2015. - 202с.

 
Гарно ілюстрована книга про феномен українського козацтва у контексті вивчення історії Нового часу.
 
Для широкого кола читачів.

 
71(4УКР)я2  
П 58
Попович, Мирослав. Культура: ілюстр. енцикл. України / Мирослав Попович; голов. ред. В.  Строля. - К.: Балтія-Друк, 2015. - 184 с.
 
 
Шановний читачу, ця книжка писалася не як наукова монографія чи популярний нарис з історії культури України. Автор просто хотів розповісти про той смисл, який мали у свій час і мають сьогодні видатні і неповторні витвори української культури, збережені нам нашою бурхливою історією. З плином часу втрачається зв'язок зі старовиною, і все важче прочитати ті послання, що їх залишили нам наші пращури у кам'яних спорудах чи полотнах малярів, у книгах чи прекрасних мелодіях, у обрядах і звичаях, сенс яких майже забутий, і театральних виставах, що не сходять зі сцени десятиліттями або й століттями. Все це, власне, і є Україна, яку ми так мало знаємо, - бо Україна є не просто земля, на якій ми живемо, а все те високе і мудре, що створили на ній наші люди. Автор буде щасливий, якщо запропонований ним культурологічний коментар сприятиме розумінню того найкращого, що нас оточує, і утвердженню істини, добра і краси.
 
84.4УКР6
В 46
 Вільчинський, Олександр. Льодовик: антиутопія/ Олександр Вільчинський.-К.: ДАК «Укрвидавполіграфія», 2015.-288с.


Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — відомий український прозаїк, есеїст. Живе і працює в Тернополі. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Дерева на дахах» (2010), «Криївка» (2011), «Останній герой» (2012). «Льодовик» — це роман-застереження про те, що було б, якби… Словом, якби раптом підтвердилася одна з наукових гіпотез про початок нового льодовикового періоду. У романі льодовик зупиняється на кордоні України, але то мала втіха, й українцям доводиться не лише виживати самим, а й допомагати своїм заклятим північно-східним сусідам московітам, країну яких поглинула крига. Утім герої і персонажі «Льодовика» не лише борються за виживання у важких умовах глобальних змін клімату, але й переживають духовні пошуки, працюють і святкують, мріють і закохуються, страждають і радіють життю, як тільки можуть.

 
84(4УКР)   
А 72
 Антологія української фантастики ХІХст./ упорядник Ю. Винничук.-К.: КЕТС, 2015.-608с.


 

 Ґотична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.

У цій книжці українську фантастичну прозу ХІX–ХХ сторіч представляють мало відомі твори Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Євгена Згарського, Наталі Кобринської, Івана Франка, Івана Липи, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.
 
84(7США)
К 36
Керуак Дж. У дорозі : роман / Джек Керуак ; [пер. з англ. М. Козлової]. – Харків : Фоліо, 2014. – 480 с. – (Карта світу)
Джек Керуак (1922-1969) – культовий американський письменник, поет, есеїст, чільний представник літературного покоління бітників, що сформувалося у 1940-х роках у Нью-Йорку і було назване ним самим «Beat Generation». За своє недовге життя Керуак написав близько 20 книжок, але саме роман «У дорозі», створений за три тижні, приніс йому всесвітню славу і став класикою американської літератури. Це розповідь про долю і біль цілого покоління, побудована як джазова імпровізація. «У дорозі» називають «ліричним романом мандрів». Його герої – люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності – це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час «боп»), кохання, а точніше секс, випивка, травка і нічні бесіди-одкровення. Кожне нове покоління знаходило у бітників щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому «мустанзі» дорогою, яка ніколи не скінчиться…
85.113(4УКР)   
В 39  Вечерський, Віктор. Замки та фортеці України
[Текст. Фото]/Віктор Вечерський. - Х. : Балтія-Друк, 2015.- 151с.
 У багатій та різноманітній історико-архітектурній спадщині України пам’яткам оборонної архітектури — фортецям, замкам, оборонним храмам, міським укріпленням — належить визначне місце. Упродовж багатьох століть вони були головними у забудові міст і містечок. Замки першими відбивали ворожі напади й останніми підкорялися завойовникам. Без перебільшення можна сказати, що від рівня організації оборони залежала доля всіх поселень, життя чи смерть їх мешканців.
Стародавні пам’ятки, що збереглися донині, становлять органічну складову краєвидів Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Причорномор’я, Криму та інших країв нашої держави.
 
Фотокнига містить в собі анотації трьох мов: українською, англійською, російською.
 
85.16(4УКР)я6
У 45      
Україна неповторна
[Фото]: фотоальбом.- К. Балтія-Друк, 2014.-110с.
 

 

Новий фотоальбом «Україна унікальна» відзначений дійсно новаторської концепцією. Це погляд на Україну, її природу, архітектурні та історичні пам'ятники ніби відсторонено, з висоти пташиного польоту. Фотозйомка представлена ​​авторським колективом фотографів і виконана кращими українськими художниками. Панорамні кадри і аерофотозйомка представляють нашу країну на перехресті світів - минулого і майбутнього, європейського і азіатського, світу природи і світу архітектури, як свідчення діяльності людини на Землі, адже не дарма архітектуру називають застиглою в часі музикою ... Новий фотоальбом - це не тільки наша сучасність, це також своєрідний погляд людини XXI століття на вікове спадщина цієї землі, спадщина, придбане не одним поколінням представників різних культур, релігій і національностей. «Україна унікальна», представляє нашу країну не тільки повноправним членом світового співтовариства держав і народів, а й унікальною середовищем, де виник духовний світ, в якому органічно переплелися різні культурні традиції. Результатом цієї асиміляції і є українська культура.
Альбом побудований з урахуванням географічного принципу і представляє всі області і регіони України - Схід і Захід, Південь і Північ, цікаві міста країни, кращі замки і фортеці, архітектурні та історичні пам'ятники, мальовничі пейзажі української природи.

85.31
К 62   
 Коляда І. Микола Лисенко/І. Коляда,Ю. Коляда,С. Вергун.-Х.: ПЕТ, 2015.-128с.

 

Видатний український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору та громадський діяч Микола Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Т.Шевченка. Лисенко заслужено вважається засновником української національної музики. Суттєву роль у цьому відіграє як його композиторська, так і етнографічна діяльність.


 

 
 
 
 
85.31      
П 54
 Полянський Т.В. Традиційний джаз/Тимур Полянський.-К.: Муз. Україна, 2015.-336с.

 

Видання висвітлює ранні етапи розвитку джазу, які об’єднує поняття «традиційний джаз», розглядає його перші стилістичні
різновиди та найбільш важливі виражальні засоби. В розділі «Глосарій» дається тлумачення специфічних термінів з лексикона
джазу, які зустрічаються в тексті. У розділі «Нотні додатки» представлено музично-ілюстративний матеріал, що раніше не публікувався.

 
 
 
 
 
85.33(4УКР) 
 С 47     Сліпченко К.О. Роман Віктюк / К. Сліпченко; худож.-оформлювач В.М. Карасик.-Х.: ТОВ «Бібколектор», 2015.- 121с.
 
Багато говорити про те, хто такий Роман Віктюк (нар. 1936 р.), не треба. Зараз його знають не тільки любителі театру, адже там, де він, — неодмінно експеримент, іноді на межі скандалу. Його називають генієм і провокатором, а квитків на його прем’єри не дістати. Актори на його репетиціях плачуть, проте мріють з ним працювати. Віддані шанувальники його таланту не втомлюються ним захоплюватися. Але так було не завжди — падінь у бурхливому житті Романа Віктюка було чимало, була безвість і було безгрошів’я. Як же прийшов простий львівський хлопчисько на вершину слави? Як зміг довести всім, що його театр — це Театр з великої літери, який не сплутаєш з жодним іншим театром, бо він унікальний?

 

У цій книжці розповідається не тільки про життя знаменитого режисера, а й про його вистави. І найголовніше, що цим оповідачем часто виступає сам Віктюк.
86.2     
Г 70
 Горовий А.В. Забутий митрополит Сильвестр Косов/Анатолій Горовий.-К.: Наш час,2015.-160с.Книга «Забутий митрополит Сильвестр Косов» розповідає про непересічну особистість Сильвестра Косова, який був учнем, соратником Петра Могили, а потому спадкоємцем митрополичої кафедри. Сильвестр Косов – патріот, який надихав Богдана Хмельницького вести боротьбу не за чергові козацькі привілеї, а за державність, намагався протистояти Переяславському договору з Московською державою і входженню Київської митрополії до московського патріархату. Сильвестр Косов – оборонець православ’я, принциповий опонент спробі окатоличення України та, разом з тим, гуманіст, який один із першим, разом із Юрієм Немиричем, Іваном Виговським та Іваном Богуном пропонував і відстоював ідею релігійної терпимості та свободи віросповідання ще у ХVIII столітті. Ця обставина і спричинила до замовчування особистості Косова впродовж багатьох століть.

86.372-505 
М 69
 Успенський собор : [альбом] / Любомир Михайлина та ін. ;пер. англ. підписів під ілюстраціями О. Черняхівської. - К. : Балтія-Друк, 2015. - 200 с. : іл.
У книзі висвітлено історію Успенського собору  – головної святині Києво-Печерської лаври. Розглядаються етапи його будівництва і відновлень після неодноразових руйнувань, розповідається про відомих особистостей, які знайшли свій останній спочинок під склепінням собору.
 
Окремі розділи присвячено монументальному живопису та ризниці Успенського собору, переважна більшість речей якої має велику історичну та художню цінність. Йде мова про непросту долю об’єктів, що перебували у ризниці на початку ХХ ст. Лише частина з них наразі зберігається у фондовій колекції Заповідника. Завдяки наданим описам і ілюстраціям читач отримає уявлення про скарби лаврської ризниці. Багато з них було вкладено видатними політичними і релігійними діячами, зокрема митрополитом Петром Могилою, гетьманами Богданом Хмельницьким, Іваном Мазепою, Іваном Самойловичем та ін.Книга розрахована на широке коло читачів.
 
 
86.73     
Л 74
 Ломачинська, Ірина Монастирі України Текст/ Ірина Ломачинська.-К.: Балтія-Друк, 2015.-208с.

У книзі досліджено історію розвитку багатьох діючих в Україні монастирів; проаналізовано сутність феномену чернецтва і його проявів на українській території, а також визначені найбільш характерні риси, властиві для православної і католицької чернечої практики. Особливу увагу приділено значенню монастирів у поширенні освіти, розвитку книговидавничої справи, формування канонів храмової архітектури та збереженню сакральної культури українського народу.
 
Видання має вишуканий дизайн і ілюстроване як фотографіями сучасних фотохудожників, так і старовинними фотографіями; містить відповідні наукові визначення спеціальних термінів, короткі біографічні дані відомих особистостей національного чернечого руху і цікаві коментарі щодо висвітлення подій.

92я2
Д44
          Динозаври/ упорядники: В.М. Скляренко,В.В. Мирошнікова,Д.С. Мірошнікова.- Х.: Антологія, 2015.-304с.


З книги ви дізнаєтесь багато нового про зовнішній вигляд і спосіб життя «жахливих ящерів», що панували на Землі 65 мільйонів років тому, про наукові знахідки і відкриття вчених-палеонтологів, які протягом двох століть вивчали цих викопних тварин, про найсучасніші спроби відтворити їх. На вас чекає захоплююча прогулянка Парком юрського періоду, зустрічі з величезними травоїдами і «м’ясозаврами», морськими чудовиськами і повітряними драконами, розповіді про дивовижних істот, що на думку деяких вчених й досі існують поряд з нами.

Переглядів: 493 | Додав: СеменівськаЦРБ | Теги: надходження | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість