Головна » 2017 » Жовтень » 11 » "Я вдячна всім, хто вимолив мене у Бога"
07:39
"Я вдячна всім, хто вимолив мене у Бога"10 жовтня в Семенівській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір      «Я вдячна всім, хто вимолив мене у Бога», присвячений Раїсі  Опанасівні Кириченко, яка ще за життя  здобула славу берегині української пісні.
Зал прибраний вишитими рушниками, на столі портрет, квіти, книжково-ілюстративна виставка              «Чураївна української пісні».     
Захід відбувся за участю працівників ЦРБ, районного краєзнавчого музею, шанувальників творчості, колективу «Чураївна».         
Тихо звучить  мелодія української пісні. Ведучі Л. Безсмертна та Г. Самбур розпочинають захід. Всі задумливо слухають розповідь про Раїсу Опанасівну, ця розповідь переплітається  з  піснями, що звучать у відеозаписі та у виконанні жіночого вокального ансамблю «Чураївна». 

 

 

Раїса  Кириченко - берегиня пісенної душі нашої землі, найвідоміша козачка України. Вона гідно і красиво представляла Полтавщину, всю нашу державу в близьких і далеких світах.     У репертуарі співачки не було жодної пісні, яка б не знайшла свого шанувальника і не стала б популярною. 
За життя Раїса Кириченко не була обділена увагою, її любив народ, визнавала держава -  лауреат Шевченківської премії, заслужена, а потім народна артистка, Герой України, повний кавалер ордена Княгині Ольги. Та є одна нагорода, що найповніше характеризує її життя і працю, це орден Миколи Чудотворця за примноження добра на землі.   Вона народна артистка не тільки за званням, але й по тому, що вросла всім  корінням у грунт нашого народу, українську народну пісню.  
Тож щороку на свято Покрови Пресвятої Богородиці на Полтавщині вшановують народну артистку України Раїсу Кириченко. Вона з нами – щодня. Ми чуємо в ефірі її пісні, в Полтаві її іменем названо вулицю, в с. Землянках – школу та 14.10 2009 відкрито пам’ятник, який являє собою погруддя на постаменті, в с. Корещина на будинку встановлена меморіальна дошка.       
В Полтаві проходить фестиваль-конкурс «Пісенні крила Чураївни» , який знаходить молодих талановитих виконавців. 
В Полтавському державному педагогічному університеті відкрито музей Раїси Кириченко.

Змістовною,  на заході, була розповідь  працівника районного краєзнавчого музею Ліани Сіденко, яка представила портрет Р. Кириченко, який зберігається в музеї (автор місцевий художник  с. Брусове        В. Артикульний),  поділилась спогадами від зустрічі з співачкою, яка в свій час відвідувала наш семенівський край. Вона   прочитала  свою «Присвяту» Раїсі Кириченко та подарувала  ЦРБ ляльку мотанку, зроблену власноруч.   
Гості свята теплими оплесками дякували за пісні  всім учасникам жіночого вокального ансамблю «Чураївна»(керівник Тетяна Федорівна Трембач),  в т.ч. солістам Тамарі Ярошенко,Тетяні Трембач, Любові Аркайкіній.     
Всі учасники заходу з зацікавленням слухали розповідь Полєвод Анюти Іванівни. В свої 80 років, вона читала напам’ять  вірші,  поеми.            
Раїса Опанасівна Кириченко для всіх нас залишиться на відстані душі, на відстані сльози, на відстані самого серця.

                              Розцвіте весною материнка,

                              Заспівають знову солов’ї.

                              Наче лебідь, пропливла та жінка,

                              Нам пісні даруючи свої.

                              І схилилась наша Україна

                              До землі згорьована й сумна,

                              Відійшла у вічність Чураївна,

                              Та зосталась в пам’яті вона,

                              Пам’ять та у дзвінкокрилій пісні,

                              Що любов у душі нам несе,

                              В синім небі, в білім цвіті вишні,

                              Долина в мелодіях осель.    
Захід добігав до кінця та нікому не хотілось  розходитись. Учасники заходу дякували один одному за приємну зустріч.     
 

 

Пісні які звучали на заході:         
Відеозапис   Звучить пісня "Доля у нас – два крила " муз. О. Чухрая , сл. М. Ляпаненка,"Хата моя, біла хата" (сл.  Дм. Луценка , муз. Ан. Пашкевича ); «Я вдячна всім»  муз. М. Свидюка, сл. М. Бойко; «Звучи, рідна мово» Н. Шинкаренко.
У виконанні жіночого вокального ансамблю «Чураївна»  прозвучали  пісні: «Чураївна»   муз. М. Збарацького , сл. Ст. Реп
яха, «Моє рідне село» муз. О. Зуєва, сл. А. Демиденка; « Я козачка твоя», сл. Н. Галковської, муз. М. Збарацького та інші. 

 

 

 

  
 

Переглядів: 114 | Додав: СеменівськаЦРБ | Теги: літературний вечір, захід | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість