Меню сайта

Головна

Реєстрація

Вхід
Ласкаво просимо Гість | RSS


КУ"Семенівська центральна бібліотека"


Четвер, 30.05.2024, 19:00

Правила

користування КУ "Семенівська центральна бібліотека"

1. Загальні  положення

1.1.   КУ"Семенівська центральна  бібліотека"      -  загальнодоступний  культурний, інформаційний  і дозвіллєвий  заклад,  що має  у своєму розпорядженні  фонд документів і надає  їх  у тимчасове  користування  юридичним  і фізичним особам.

1.2.  Правила користування бібліотекою регулюють відносини бібліотеки з користувачами, визначають їх права і обов’язки у відповідності з Конституцією України, Основами  законодавства України про культуру, Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» і Типовими  правилами  користування  бібліотеками  в Україні, затвердженими  наказом Міністерства  культури і   мистецтва  України. від 25.05.2001 року №319.

1.3. Бібліотека у порядку, передбаченому її Статутом, визначає зміст, напрямки і конкретні форми своєї діяльності.

2. Права користувачів

2.1. Громадяни України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а   також підприємства, установи, організації мають  право на  бібліотечне  обслуговування (ст.21 Закону  України «Про  бібліотеки і бібліотечну  справу»  зі  змінами  і доповненнями  від 16 березня 2000 року).

2.2.Користувачами  бібліотечних  послуг КУ "Семенівська центральна бібліотека" може бути кожний громадянин України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право на обслуговування в бібліотеці у формі: абонементу, читального залу, Інтернет – центру.

2.3.  Користувачі бібліотеки мають право:

                  - безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий  апарат;

                  - безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

                - безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки;               

                - користуватися іншими видами послуг ;

                 -  брати участь у соціологічних дослідженнях, анкетуваннях, опитуваннях, що  проводяться  співробітниками  бібліотеки;

                  -  здійснювати добровільні  внески, дарунки;

 2.5.    Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою у відділі  абонементу не більше 5 документів терміном на місяць. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою - два тижні. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується, але регулюється  працівниками  в залежності  від попиту.

2.6. Користувачі мають право виносити за межі бібліотеки документи з фонду абонементу, якщо вони записані у читацькому формулярі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів,  але не більше  двох разів.

2.7. Рідкісні та цінні документи, енциклопедичні  та довідкові видання, кінофотофонодокументи, також видання, одержані по МБА, видаються для користування тільки у читальному залі.

 2.8. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів, користувач має право отримати їх з інших бібліотек через МБА (за власні кошти).

2.9. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки, мають право користуватися тільки читальним залом. Кількість виданих книг неповинна перевищував 5-ти документів, а вартість застави визначається від змісту книги, року видання та цінності книги.

2.10. Користувачі - інваліди  мають право позачергового  обслуговування  в бібліотеці (по  пред’явленню посвідчення).

3. Обов’язки користувачів

 3.1. Для запису до бібліотеки громадяни обов’язково пред’являють паспорт або документ, що його заміняє, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати і дають відомості для занесення до читацького формуляру. У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен у місячний термін повідомити про це бібліотеку.

Підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють їхні батьки, особи, під наглядом яких перебувають підлітки.

3.2. Користувач повинен  дбайливо  ставитися  до  бібліотечних фондів,  виявляти турботу щодо збереження  друкованих видань,  не робити ніяких записів, підкреслень,  не виривати  і не загинати  сторінок, не порушувати  розміщення карток  у каталогах і картотеках.

Морозиво, жуйки та інші продукти, які  можуть зіпсувати фонд та майно бібліотеки, вносити до відділів  обслуговування  заборонено.

3.3. При  одержанні  документів,  користувач  повинен  перевірити  їх  кількість  та наявність  пошкоджень. Про знайдені дефекти необхідно попередити працівника бібліотеки, який,  в свою чергу, зобов’язаний  зробити  на документах  відповідну  позначку.  У противному  разі  відповідальність щодо  виявлених  у книгах дефектів несе  користувач.

3.5. Користувачі  бібліотеки, які  винесли  документи  з читальних  залів без  дозволу, позбавляються  прав  користування  бібліотекою.

3.6. Кожний документ, виданий  на абонементі, фіксується  в читацькому  формулярі  і підтверджується  підписом  користувача.

3.7. Користувач, який втратив, або пошкодив документ з фонду бібліотеки, а також одержаний через МБА, за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою.

3.8. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки.

3.9. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чинним законодавством України.

3.10. Користувачі в бібліотеці мають дотримуватися тиші, поводити себе культурно, витримано, тактовно. При відвідуванні читальних  залів обов’язково  зменшувати гучність  дзвінка мобільних телефонів до мінімальної. Особи в нетверезому стані, неохайному вигляді, у верхньому одязі, з сумками і пакетами на абонемент та читальний зал  не допускаються. Палити в бібліотеці не дозволяється.

3.11. Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повернути в установлений термін.

3.12. Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності згідно із законодавством.

3.13.  Відповідно до регламенту  роботи,  видача літератури  у  читальному залі припиняється  за 15 хв. до закриття   бібліотеки.

4.Обов’язки бібліотеки з обслуговування читачів.

4.1.  Бібліотека зобов’язана:

             - інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека;

                - створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в  підборі потрібних документів;

               -  дбати про культуру обслуговування користувачів;

               -  сприяти підвищенню культури читання  користувачів  бібліотеки;

               -  задовольняти потреби у створенні при бібліотеці читацьких об’єднань, клубів за інтересами;

               - систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;

               - враховувати читацькі запити при формуванні фонду, проведенні масових заходів;

               -  ретельно вивчати причини незадоволеного попиту;                   

                -  звітувати перед користувачами бібліотеки.

5.  Права  бібліотеки:

        Відповідно  до порядку,  передбаченому Статутом,  центральна районна бібліотека має право  самостійно:

5.1. Визначати зміст, напрямки  і форми  діяльності.

5.2. Розробляти і затверджувати  за  узгодженням  з вищими  установами  власні Правила  користування,  розклад роботи, види і розміри  компенсації  за  матеріальний  збиток, заподіяний  бібліотеці.

5.3.  Визначати  види і типи документів, що  видаються  користувачеві лише  в читальному  залі.

5.4. Визначати перелік  книг  підвищеного  попиту.

5.5. Позбавляти права  користування  бібліотекою  осіб,  які злісно порушують  дані  Правила,  на будь-який термін або назавжди, в особливих  випадках - передавати матеріали до суду  відповідно  до діючого законодавства України.

5.8.  Здійснювати  іншу діяльність,  спрямовану  на виконання  статутних  завдань   бібліотеки,  яка не суперечить  чинному   законодавству.

Правила обговорені та схвалені на загальних зборах колективу бібліотеки,  прийняті зі змінами  і  доповненнями  на Раді при директорі  від 24 лютого   2015 р.

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Посилання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

КУ"Семенівська ЦБ" © 2024