Головна » 2016 » Березень » 24 » Нові надходження
14:21
Нові надходження

Випуск 5
 

63.3(4УКР)            Капранови (брати). Мальована історія Незалежності України [Текст] / Капранови. - К. : Гамазин, 2013. - 80 с. : іл.

 
Як з'явився задум цієї книги? Підійшов до нас якось син, який готувався до ЗНО з історії, і спитав: «Батьки, як усе це запам'ятати?» І ми не знайшлися з відповіддю. Бо що таке українська історія? Список князів, потім список гетьманів, потім список письменників, а між ними чорні діри у сотні років, а між ними білі плями на цілі регіони... І читати усе це, на думку класика, неможливо без брому. Тут ми зрозуміли, що історики за сотні років не створили простого і зрозумілого викладу вітчизняної історії. Можливо тому, що це - справа зовсім не істориків, а письменників. Не дарма, перший підручник з історії України написав Пантелеймон Куліш. Два роки працювали над джерелами, створюючи текст, вигадуючи мальовані сюжети, будуючи пантеон героїв. Треба сказати, що кінцевий результат несподівано виявився значно простішим і яскравішим ніж первинний задум. Бо хотілося просто сплести у одну тканину відомі факти, але потім з'ясувалося, що вони не в'яжуться, а потім знайшли втрачені нитки, заховані у чорних дірах, навели різкість на білі плями... Проте не шукайте у книзі історичних відкриттів чи екстравагантних модних теорій. Весь виклад базується на фактах, на які спирається історична наука і які підтверджені першоджерелами. Просто виявилося, що з них можна скласти безперервну, послідовну, зрозумілу історію, яку цілком можна читати без брому, і яка пов'язує в одне ціле і Крим, і Закарпаття, і Галичину, Слобожанщину, Таврію, Волинь, Донбас. А ще з'ясувалося (теж цілком несподівано для нас), що українська незалежність не переривалася з часів Великої Скіфії, і що навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберігали власну державу у формах автономії, повстанської республіки, війська-держави тощо. А отже наша державність має давню і безперервну традицію, і зовсім не «впала з неба». Ті зберегли прадіди й діди, а значить треба берегти і нам. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу!» - от епіграф і водночас післяслово для нашої історії. Це книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих.
 
63.5(4УКР)            Капранови (брати). Веселих свят!/ Брати Капранови.- К: Гамазин, 2014.-104с.: іл.
У збірці коротко, зрозуміло, ілюстративно та практично подано пісні з нотами, ігри з правилами та лічилками, страви з рецептами, рукомесло зі схемами, а також довідки про виникнення свят і їх еволюцію з дохристиянських часів аж дотепер. Окрім народних свят, до книжки також увійшла інформація про офіційні та міжнародні: День Незалежності, Новий Рік, День Книжки, День Знань, День Криму тощо.
 
«Звісно, на ста сторінках неможливо описати безкінечний світ українських традицій. Бо насправді в кожному селі, ба навіть родині, святкують по-своєму, –зазначають брати Капранови. – Тому ми сподіваємося, що видання послужить путівником українськими святами, за допомогою якого дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг – окрім традиційного застілля, а головне – розпитають бабусь, як святкували вони, і продовжать місцеві традиції».

 
 63.5          Тарас, Ярослав Таємниці бабусиної скрині [Текст]/Ярослав Тарас.-Львів:
 Апріорі,2015.- 272с.  
                        
 
 
У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.
 
 
 
 
 
 83.34УКР        Сверстюк Є.О. Гоголь і українська ніч [Текст]: Есеї. Видання друге,  виправлене.- К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013.-328с.: іл.
Інший Гоголь постає перед читачем цієї книги. Наш час любить розважальні сюжети з Гоголем на Сорочинському ярмарку. Насправді Гоголь уже у своїй першій книзі «Вечорах на хуторі біля Диканьки» зазирав у таємничі глибини душі, і це стане головною його темою.
Тут зібрано твори, писані протягом трьох десятиліть – про Гоголя-романтика й гумориста, про сатирика і про релігійного мислителя, який взяв на себе непосильну місію – повернути Русь обличчям до Христа і поставити на дорогу правди й закону.
Трагічна постать, роздвоєний дух, мученик перехресть, він запліднив ниву української літератури й започаткував ту російську літературу, що вийшла на світовий обшир. Його печальний дар гостро відчувати метафізичне зло в банальній пошлості буднів був провісним, як Хлєстаков для епохи большевизму і Чичиков для посткомуністичної пори.
Але під серпанком вибачливої усмішки Гоголя впізнають у всі часи і люблять як гумориста – поета і чарівника.
 
84.4УКР1       Шевченко,Т.Г. Кобзар 1840 [Текст]/ Т. Шевченко.-К.: Дніпро, 2014.-  258с.-(факсимільне видання)   
 

84.4УКР1        Шевченко, Тарас. Повісті. Художник. Близнюки.Прогулянка із     задоволенням та не без моралі/ перекл. З рос. М. Чумарна.-Львів: Апріорі, 2015.-320с.
Твори Шевченка, написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловлені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом Людського мислення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.
 
 
 


 
 
84.4УКР1            Самійленко, Володимир . Слова і думки: поетичні твори,  статті, автобіографічн і нотатки та спогади/ Володимир Самійленко ; упоряд., передмова та приміт. М.Г. Чорнопиского.-К: Веселка, 2014.-335с.
 
 
 
 


У збірнику містяться ліричні й сатиричні вірші, низка раніше заборонених сатир на московсько-більшовицький окупаційний реєим, а також уперше публікуються не відомі раніше твори.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
84.4УКР6          Кониський, О.Я. Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя [Текст]/ О.Я. Кониський.-К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2014.-672с.: іл.
 
                                    
 
 Книга є першою грунтовною біографією Тараса Шевченка(перше видання вийшло у 1898-1900 роках). Критичне осмислення витоків біографії Кобзаря, зясування нових фактів і спростування легендарних, популярна, белетризована форма викладу привернули увагу сучасників Кониськогоі, безперечно, зацікавлять читачів сьогодні.


84.4УКР6       Палинський, В. Бібліотекар: Новели й оповідання     [Текст]/ Віктор  Палинський. - Львів: Апріорі, 2013.-244с.
Нова книжка прози відомого українського письменника Віктора Палинського - це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, поринувши у світ невичерпної уяви та даровитого хисту.
Його герої екстравагантні та несподівані, а їхні світи - можливості магічних перевтілень, містичних пошукувань.
Звернімося до «Бібліотекаря»!

 
84.4УКР6       Процюк, Степан.  Чорне яблуко: Роман про Архипа Тесленка/ Степан  Процюк.-К.: Академвидав, 2013.-192с.
    

 
Роман Степана Процюка «Чорне яблуко» — драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.


84.4УКР6        Шевчук В. Фрагменти із сувою мойр : Кросворд [Текст] : роман /    Валерій Шевчук. – Київ : Либідь, 2014. – 264 с. 

 
Пропоноване видання становить першу частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр».
Герой твору, молодий учитель, розв’язує загадку: хто вона, та чарівна коханка, яка знає про нього майже все, а він про неї — практично нічого…
Для широкого загалу.
  Пропоноване видання становить першу частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр».
Валерію Шевчуку взагалі подобається мистецтво словесної гри, комбінування можливостей різних жанрів. «Кросворд» можна читати і як любовний роман, і як детектив. Герой-оповідач тут — літній учений, книжник і самітник, який пише «скрипт» про свою юнацьку історію кохання (а це початок 1960-х), намагаючись водночас, наче слідчий, розгадати таємницю стосунків свого батька і матері своєї коханої, — у них теж, виявляться, колись був роман... Розплутування складних психологічних вузлів оповідачем справді нагадує заповнення клітинок кросворда, причому цього разу в Шевчука цікаві акценти зроблено на тому, що в психоаналізі називається комплексами.
   
   
84.4УКР6        Шевчук В. Фрагменти із сувою мойр : Театр прози [Текст] : роман /  Валерій Шевчук. – Київ : Либідь, 2014. – 216 с.
 
Пропоноване видання становить другу частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр».
Світ — це система сфер. Представники соціального дна і люди зовні пристойні, зазнаючи химерних взаємопоєднань і відторгнень, усвідомлюють сакраментальну істину: «Одне лише в нашій волі — любити чи ненавидіти, а вибір має зробити кожен сам». Для широкого загалу.
 
 
 
 
 
 
 

84.4УКР6        Шевчук В. Фрагменти із сувою мойр : Милий кохання тягар  [Текст]: роман / Валерій Шевчук. –Київ : Либідь, 2014. – 216 с.
 
Пропоноване видання становить третю частину клаптикового роману «Фрагменти із сувою мойр».
Містерію кохання уособлює життєва драма князя-воїна і професора-історика, канцеляриста Переяславського полку й охочого до танців із дівчатами студента, а ще Комп’ютерної Діви, яка раптом обертається на Козу з фотоапаратом…
 
Для широкого загалу.

 
 
 
 
84.4ПОЛ       Ягелло Й. Кава з кардамоном [Текст]: роман /   Йоанна Ягелло ; пер.  з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2015. – 240 с.

Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов´язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з´ясувати пов´язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила...
За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном.


84.4ПОЛ        Ягелло Й. Шоколад із чилі [Текст] : роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б.  Антоняк. – Львів : Урбіно, 2015. – 288 с.
 
Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?
Продовження історії Лінки із «Кави з кардамоном»

 
 

84.4ПОЛ       Гутовська-Адамчик Малгожата Дівчата з 13-ї вулиці [Текст]: роман/ Малгожата Гутовська-Адамчик; пер.з пол. Божени Антонюк.-Львів: Урбіно, 2015.-240с.
 
 
 
Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних!
Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося — однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання — читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися… 
 
84.4РОС1        Достоєвський A. Злочин і кара[Текст]: Роман на шість частин з епілогом / Ф. М. Достоєвський; упор., стаття та прим. В. Звиняцьковського;   іл. С.Якутовича. ­К. : Либідь, 2014. ­ 672 с.: іл.
 
Роман класика російської літератури, створений у жанрі інтелектуального детективу, є визнаним шедевром світового красного письменства. Перекладений практично всіма мовами світу, твір великого романіста був геніальним і суворим пророцтвом ­ точним психологічним портретом «людини майбутнього», здатної на свідомий злочин в ім’я химерних ідей. У ХХ ст. ця книга стала розрадою для людства, яке потерпало від людиноненависницьких ідеологій6 адже автор стверджує кінцеву перемогу гуманізму. Нині, у ХХІ ст., читач безперечно знайде новий ракурс прочитання шедевра Достоєвського. У цьому йому допоможуть стаття і докладний коментар сучасного дослідника.
 
 
 
84.4РОС6        Суворов,В. Остання Республіка [Текст]/ Віктор Суворов.- К.: Гамазин, 2015.- 420с.
 
 
Автор знаменитого "Криголама",який свого часу спровокував гостру дискусію не лише в наукових, а й громадських колах, у цій книзі ставить нові сміливі запитання.
 Чому Сталін відмовився приймати Парад Перемоги і ніколи не носив переможних нагород? Для чого комуністичним вождям була необхідна Світова революція? Чи справді Сталін був неготовий до війни з Гітлером? У кого були кращі союзники? Хто і для чого поширював міф про непідготовленість СССР до війни і недалекоглядність радянського керівництва? Відповіді змусять замислитися.
 Книга розрахована на широке коло читачів. 

84.4РОС6        Суворов,В. Її ім’я було Татьяна [Текст]/ Віктор Суворов. -  К.:     Гамазин, 2013. - 380с.
 
«Її ім’я було Татьяна» – це розповідь про те, як Хрущов прийшов до влади, як Радянський Союз збирався «підсмажити» Європу ядерними зарядами і захопити її, і ще багато про те, про що не розповідають на уроках історії. «Татьяна» – це ядерна бомба, яку Маршал Жуков випробував на радянських солдатах.
Книга є першою з трилогії  «Хроніка  «Великого десятиліття».
 
 
 
 
 
 
 
84.4РОС6        Суворов,В. Облом [Текст]/ Віктор Суворов.- К.: Гамазин, 2015.- 312с. 
                
 
 
У другій книзі трилогії "Хроніка Великого десятиліття" Віктор Суворов у властивій йому манері логічного співставлення відомих і малознаних фактів відкриває завісу закулісних інтриг правлячої верхівки Країни Рад наприкінці 1950-х років. У 1957 році сталася подія світового масштабу - прогресивний люд вітав запуск штучного супутника Землі. Того ж року на батьківщині космічного досягнення ще однієї переломної події вдалося уникнути. Факти свідчать, що у СРСР готувався державний переворот, до влади мав прийти Г. К. Жуков. Та щось не вдалося, великий задум Маршала Перемоги "обламався" - напевно, в історії немає випадковостей. Книга розрахована на широке коло читачів. 
 
Переглядів: 57 | Додав: СеменівськаЦРБ | Теги: нові надходження | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість