Головна » 2016 » Грудень » 5 » Видавнича діяльність
15:24
Видавнича діяльність

 

БІЛИЙ ПТАХ ПОЕЗІЇ - МАРІЯ БОЙКО: ІНТЕЛЕКТ-РЕЛІЗ/УКЛАДАЧ З.ІВАЩЕНКО.-СЕМЕНІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА, 2016.-32С.
 
ДАНИЙ ІНТЕЛЕКТ – РЕЛІЗ ПРИСВЯЧЕНИЙ ЖИТТЄВОМУ І ТВОРЧОМУ ШЛЯХУ СУЧАСНОЇ ПОЕТЕСИ , ЖУРНАЛІСТУ, ЗАСЛУЖЕНІЙ  ДІЯЧЦІ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ МАРІЇ БОЙКО. 
 
Бойко Марія Володимирівна нагороджена медаллю “За працю і звитягу” (2002) за вагомий особистий внесок у розвиток Національної культури; численними Почесними грамотами Міністерств і відомств України; Подяками Полтавської обласної і міської ради; Почесними грамотами та нагрудними знаками Полтавської обласної державної адміністрації та міської ради.            
Член правління Полтавського обласного відділення фонду культури України.
Бойко Марія Володимирівна народилася 26 грудня 1976 року в м. Полтаві  в сім’ї зі славного роду козака Мусія Чайки.
Закінчила Харківський фінансово-економічний інститут (1996) і Полтавський державний педагогічний університет ім.В.Г.Короленка (2002).
Марією Бойко за період з 1991 по 2005 роки створено більше 4000 поезій. Вийшли друком поетичні збірки “Мелодії сопілки (1995), “Струни душі” (1999), “Промінь сонця” (2002), “Мінливі настрої весни” (2005), “Квітка папороті” (2005), “Сонячне коло” (2006) – це вірші і поеми про рідний край, багату землю України, щирих і добрих людей, особиста лірика. Творчість Марії Бойко рекомендована для вивчення в школі за темою “Література рідного краю”.
 
Побачили світ аудіо та CD- видання пісень на слова Марії Бойко у виконанні народних артистів Раїси Кириченко, Богдана Сташківа, Миколи Свидюка, Лілії Сандулеси, Степана Гіги, Ольги Добрянської, дуету “Горлиця”, заслужених артистів Валерія Соколика, Олега Марцинківського, Станіслава Городинського, дуету “Доля”, гурту “Краяни”, тріо “Любисток”, композиторів Геннадія Рагуліна, Наталії Май, Ірини Лончиної і багатьох молодих митців в Україні і за кордоном.
 
Марія Бойко – багаторазовий лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної пiснi "Пiсенний Вернiсаж" (1995-2000); лауреат I премiї конкурсу Національної радіокомпанії України "Пiсня року" (1996-1998); переможець Всеукраїнського конкурсу на приз журналу "Жiнка", лауреат Фонду захисту i пiдтримки талановитих дiтей.
Марія Бойко бере активну участь в численних культурно-мистецьких заходах держави, області, міста. Вірші поетеси звучать зі сцени на державних концертах, гідно оспівують Полтавщину, звеличуючи їх красу і мудрість. Творчість Марії Бойко була представлена на днях культури України в Білорусі, Таджикистані, на прохання консульств презентувалася для представників українських діаспор в Узбекистані й Канаді.
 
Поетеса вільно пише російською і українською мовами. Крім лірики і пісенних текстів, створює сценарії й літературне оформлення великих театралізованих вистав і тематичних свят. Постійно працює членом журі на звітах, конкурсах, фестивалях. Дієво допомагає творчому становленню юних вокалістів і поетів.
Переглядів: 65 | Додав: СеменівськаЦРБ | Теги: Видавнича діяльність, письменники | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість