Головна » 2016 » Жовтень » 10 » До 160-річчя від дня народження І.Я. Франка
07:59
До 160-річчя від дня народження І.Я. Франка

«І горів, і яснів, і страждав для України»

2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка (Указ Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка» № 687/2015 від 08.12.2015 року).

10 жовтня  в Семенівській центральній районній бібліотеці було проведено захід -літературна сторінка «І горів, і яснів, і страждав для України».
Захід присвячений 160-річниці від дня народження  видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка. 
В заході взяли участь учні 10 класу (кл. керівник О.М. Юрченко) Семенівського НВК№1. 
Ведучі заходу О. Мартус та Л. Безсмертна познайомили учнів з цікавими фактами життєвого і творчого шляху видатного Каменяра, розкрили жанрове й тематичне розмаїття його творчості. 
Учні: Петренко Влад, Чернецька Віка, Кулініч Аня, Деменко Аліна, Одновол Юрій  читали вірші І.Франка.
 Під час заходу було переглянуто відеоролики, учні  розгадували кросворди, слухали пісні на  слова поета.  В кінці заходу переглянули книжкову виставку «Великий письменник і громадянин».

 

 

 

 

Іван Франко – патріот своєї держави. Він  закликав народ до боротьби за свободу і правду, за щастя і гідність людини. Він був провісником ідей свободи і соціальної справедливості, співцем прийдешнього братерства, нового світлого життя вільних людей.


 

Віддаючи належне Іванові Франкові як громадському діячеві, ученому – літературознавцеві й філософу, критику й теоретику літератури, ми найбільше уваги приділяємо в основному його спадщині – художній творчості, де з винятковою силою виявився характер його обдарування. Але доля у нього була не легкою.

Іван Якович Франко, незрівнянний за своєю багатогранністю й могутнім інтелектом навіть серед найбільших умів людства. Автор майже шести тисяч художніх і публіцистичних творів, наукових досліджень. Великий письменник і поет, драматург, критик і дослідник літератури, історик і філософ, фольклорист і етнограф, мовознавець і мистецтвознавець, соціолог і економіст, він був першим публіцистом, журналістом, видавцем, одним із провідних діячів українського політичного життя останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст.

Використана література:

1.   Слюсар А. Ф. Нам пора для України жить [текст] Сценарій /А. Ф. Слюсар . – Шкільна бібліотека. – 2016. - №8. – с. 32-38.

2.  Панасенко Т. М. Іван Франко  [Текст] / Т. М. Панасенко . – Харків: Фоліо. – 2013. – 122с.

3. Франко І. Я. Твори в 3-х т., т. 1 [Текст] / І. Я. Франко. – К.: Наукова  думка. – 1991. – 672 с.

Переглядів: 120 | Додав: СеменівськаЦРБ | Теги: І.Франко, захід | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість